HaberlerOrtadoğuSuriye

Öldürülme haberini bizzat kendisi yalanladı

Dr Enver el-Şeyh Ali, Suriye’ye karşı medya savaşı yürüten bazı medya kanallarının iddialarını yalanladı. Resten kentinde öldürüldüğüne dair haberi bizzat kendisi yalanlayan Doktor Ali, haberlerin kışkırtma ve fitne yayma amaçlı yayınlandığını vurguladı.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Enver el-Şeyh Ali, Homs iline bağlı Resten kentinde öldürüldüğüne dair Cezire kanalı benzeri kışkırtıcı Arap ve batı medyasında yayınlanan haberleri yalanladı.

Suriye Televizyonu’na dün açıklamada bulunan Doktor Ali, Cuma günü bazı medya organlarının “güvenlik güçleri tarafından şehit edildiği” yönündeki haberlerin sağlıksız olduğunu ifade ederek, bu haberlerin insanlar arasında fitne ve kaos yaratma amaçlı yayınlandığını vurguladı.

“Torunum da Rusya’da tıp öğrencisi. Kendisi de bizler gibi haberi görünce şok oldu” diyen doktorun babası da, oldukça rahatsız olan torununun hemen ailesini aradığını ve Cezire kanalında gördüğü haberin asılsız olduğunu öğrendiğini sözlerine ekledi.

Bilindiği gibi Cezire, BBC, CNN ve Arabia kanalları, aylardan beri Suriye’de meydana gelen olayları çarpıtarak, dünya kamuoyunu yanıltma ve Suriye halkı arasında fitne ve ayırımcılık tohumları ekmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.