FilistinHaberlerOrtadoğu

On Yıl İşgal Zindanlarında Kalan Esir Ebu Selim Serbest Bırakıldı

19 yaşında işgalciler tarafından hapse atılan ve on yıl işgal zindanlarında kalan 29 yaşındaki Ahmed Adil Muhammed Ebu Selim özgürlüğüne kavuştu. Gençliğinin en verimli dönemini siyonist işgalcilerin zulüm uygulamaları sebebiyle demir parmaklıklar arkasında geçirmeye mecbur edilen Ahmed Ebu Selim, Batı Yaka’nın Nablus şehrinin doğusunda yer alan Belata mülteci kampının ahalisindendi.

Son döneminde En-Nakab çöl hapishanesinde tutulan Ebu Selim’in dün gece çıkış işlemlerinin yapıldıktan sonra Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin güneyinde yer alan Ez-Zahiriyye geçiş noktasına getirildiği ve burada dostları tarafından karşılandığı sonra da Belata mülteci kampına getirildiği haber verildi. Burada da akrabalarından, dostlarından ve kamp ahalisinden oluşan büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

Ebu Selim 2006 yılında işgal güçleri tarafından yakalanarak hapse atılmıştı. Mahkeme daha sonra onu on yıl hapis cezasına çarptırdı. Bu cezasını tamamlaması için siyonist işgal yönetiminin muhtelif zindanlarında dolaştırıldı. Son olarak da güneydeki Nakab bölgesinde yer alan çöl hapishanesine kondu ve on yıllık cezasının tamamını çekmesinden sonra buradan serbest bırakıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.