Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Onbinlerce Filistinli Mescid-i Aksa’ya Akın Etti

şgalcilerin planlarına ve Er-Rahme Kapısı’na yönelik saldırılarına karşı Mescid-i Aksa’yı savunma çağrıları üzerine Onbinlerce Filistinli bugün (22 Şubat Cuma) sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa’ya akın etmeye başladı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Batı Yaka Teşkilatı Enformasyon Dairesi, Filistinlilerin sabah namazından itibaren Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya başladığını ve kalabalığın Cuma vakti zirveye ulaşacağını bildirdi.

Görgü tanıkları, Filistinli ailelerin kadın, erkek, yaşlı, genç ve çocuk hep birlikte Mescid-i Aksa’ya gittiklerini, yerli ve yabancı medyanın ilgisinin de yoğun olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin de Mescid-i Aksa çevresine yüzlerce polis ve asker konuşlandırdığı ve yollarda barikatlar kurarak Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya ulaşmalarını engellemeye çalıştığı kaydedildi.

İşgal rejimi medyası da Filistinlilerin gösteri yapma ihtimaline karşı işgal güçlerinin sabah erken saatlerden itibaren Kudüs kenti dahilinde ve haricinde yoğun güvenlik önlemleri aldığını bildirdi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin sabah saatlerinden itibaren araçların Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya ulaşmasını engellemeye çalıştığını söyledi.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/25809
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.