HaberlerOrtadoğuSuriye

Ordu Birlikleri teröristlerden 2 komuta grubunu tutukladı

İdlib iline bağlı Cisreşşuğur bölgesinde silahlı örgütlere karşı sürdürülen operasyonlarda ordu birlikleri dün iki komuta grubunu yakaladı.

Tutuklanan iki komuta grubuyla birlikte otomatik taramalı silahlar, patlayıcı maddeler, elektrik şok cihazları ve Türk sim kartlarının bulunduğu cep telefonları ele geçirildi.

Silahlı örgüt teröristleri bölgedeki dağ ve ormanlık alanlarında bulunan mağara ve çukurlarda saklanırken, terör örgütlerinin keskin nişancıları halkı, askerleri ve gazetecileri hedef almak için farklı noktalarda gizlenmişlerdi.

Cisreşşuğur kasabası yakınlarında düşen İstebrak köyü ise; ordu birlikleri ve silahlı teröristler arasında en şiddetli çatışmalara tanık olurken, teröristler özellikle Halluz ormanında başta olmak üzere ormanlık alanları ve tarım arazilerini ateşe verme senaryolarını tekrarladılar.

Bu arada ordu birlikleri, halkın imdat feryatları üzerine Cuma günü sabah saatlerinde Cisreşşuğur kasabası yakınlarındaki köy ve bölgelerde silahlı örgüt teröristlerini kovalama ve tutuklama operasyonlarını başlatmıştı.

Cisreşşuğur’a yakın Köylerin Ahalisi Ordunun Müdahalesinden Memnun

Diğer yandan Cisreşşuğur kasabasına yakın köylerde yaşayan vatandaşlar; ordunun müdahale etmesi ve kasaba girişlerine dayanmasından duydukları rahatlığı ifade ederek, silahlı terör örgütlerinin bölgede insanlık dışı bir vahşette bulunduklarını belirttiler. Vatandaşlar bu vahşet nedeniyle, büyük bir korku ve dehşet yaşadıklarına işaret ederek, ordunun gelmesiyle rahatladıklarını söylediler.

Kent ahalisinin temelde birlik-beraberlik içinde yaşadıklarına işaret eden vatandaşlar, fakat terör örgütlerinin silahlarla kenti rehine aldıklarını, herkesi tehdit ettiklerini, güvenlik güçlerini canice katlettiklerini ve naaşlarını parçaladıklarını ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.