Haberlerİran

Ordu’nun işi savaşmakla sınırlı değil

İran Ordusu Komutan Yardımcısı “İran Ordusu’nun amacı sadece savaşmak değil. Hazırlık ve üretim yapmak da Silahlı Kuvvetler’in büyük görevlerindendir” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Abdurrahim Musevi, İran Harp Üniversitesi’nde düzenlenen törende konuşma yaptı. Tuğgeneral Musevi “Harp Üniversitesi, Ordu subaylarının rütbe bakımından geleceğini belirliyor. Bu üniversitedeki eğitimler Ordu içinde kritik role sahip” ifadesini kullandı.

İran Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Musevi, Ordu’nun savaş meydanında savaşmak için yapılandırıldığını belirterek “İran Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Ayetullah Hamanei, Ordu’nun tek görevinin savaşmak olmadığını, hazırda bekleme ve üretim yapmayı da Ordu’nun üstlendiği büyük görevler arasında olduğunu söylemiştir” diye vurguladı.

Tuğgeneral Musevi “Biz askerler için en önemli ölçütlerden biri, motivasyonumuz olması ve eylem yapmaya hazır olmamızdır. Herkes bizden mevcut misyonlar için aramızda yarışmamızı ve görevlerimizi yerine getirmekte başarılı olmamızı bekliyor” diye konuştu.

İranlı üst düzey askeri yetkili “Harp üniversitelerinde yapmamız gereken görev, her işte veya koşulda güncel olmaktır. Subaylarımız motive olmalı ve bunu da Harp Üniversitesi’nin bütün eğitim dönemlerinde göstermeliler” açıklamasını yaptı.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Musevi “Harp Üniversitesi’ndeki eğitim süreçleri tabur, alay ve karargah komutanlığına terfi etmek isteyenler için yapılır. Dolayısıyla askeri eğitimin en üst seviyesi bu öğrencilere veriliyor” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.