DünyaHaberler

Organ kaçakçılığında dünya birincisi : İsrail

Amerika’nın California üniversitesi öğretim üyesi Nancy Sheper Hue’nun korsan İsrail’in insan organı kaçakçılığında dünyada birinci sırada yer aldığını belirttiği açıklandı.

İnsan vücudunun organlarının ticareti ile ilgili bir kitap hazırlayan Amerika’nın California üniversitesi öğretim üyesi Nancy Sheper Hue, insan organı kaçakçılığı ve illegal ticaretinin en çok işgal altındaki topraklarda gerçekleştiğini ve İsrail’in bu açıdan dünyada birinci sırada yer aldığını yazarak katil İsrail’le bu korsan regimin elebaşlarını insanlık adına yuhaladı ve bu tüm dünyanın katil İsrail’i Boykot etmesini istedi.

Bu arada Broklin tıp merkezi uzmanlarından Dr. Fredman, dünyada böbrek nakli hakkında yaptığı açıklamada bu operasyonun dünya çapında Amerika tarafından yönetildiğini ve her yıl yapılan 16 bin böbrek naklinden 2 bin kadarının illegal gerçekleştiğini belirtti.

Bundan önce de İsveç’te yayınlanan Aftonbladet gazetesinin yazarı Donald Bostrom, korsan İsrail askerlerinin kaçırdıkları Filistinli gençlerin hayati organlarını çaldıklarını ifşa etmişti.

Bu haberin yayınlanması dünya kamuoyunda korsan İsrail’e karşı büyük bir nefret ve infial duygusu uyandırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.