HaberlerOrtadoğuSuriye

Ortadoğu’da savaş riski arttı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad BBC muhabiriyle konuşurken Siyonist Netanyahu kabinesinin savaş ateşini körüklemekte olduğunu vurgulayarak “İsrail, Özgürlük Konvoyuna düzenlediği son saldırıyla da bölgede savaş riskini arttırdı” dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad BBC muhabirine verdiği röportajda “Siyonist İsrail, hep savaş kışkırtıcılığı yapmakta olan bir kabine tarafından yönetiliyor. Buna göre İsrail, Gazze’ye insani yardım götüren Özgürlük Konvoyuna düzenlediği son saldırısıyla da, bölgede savaş riskini arttırdı” dedi.

Esad ayrıca “Siyonist İsrail aynı zamanda yakın bir gelecekte barış ortamı oluşması şansını da ortadan kaldırmış oldu. Bugünkü İsrail kabinesi, bu rejimin gerginlik yaratmakla geçinen kabinelerinden bir daha demektir. Böyle bir kabineden de barış beklenmez” vurgulamasında bulundu.

Netanyahu kabinesinin barıştan yana olmadığını bu son deniz saldırısından önce de bildiğini ifade eden Suriye Cumhurbaşkanı Esad daha sonra “Acaba İsrail insani yardım konvoyuna saldırmakla bölgede savaş riskinin artmasına mı yol açtı” şeklinde sorulan bir soru üzerine “Tabi, kesinlikle öyle” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.