HaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Ortadoğu’nun tek sorunu ABD’nin fitneleridir

Suriyeli “Teşrin” gazetesi bir yazısında, Ortadoğu barış planına değinerek bu bağlamdaki esas sorunun ABD’nin Araplara yönelik uyguladığı bazen gevşek ve bazen fitneci siyasetleri olduğunu vurguladı.

Suriyeli “Teşrin” gazetesi Ortadoğu barış planı konulu bir yazısında “Suriye, işgal edilen topraklar iade edilmeden barış olamaz dediğinde bu, bunun dışında bir yolla barışın sağlanamayacağı demektir” diye vurguladı.

“Teşrin” daha sonra bu konunun, Suriye’nin tavrı olduğunu ve Şam’ın yıllardan beri muhtelif münasebetlerle bu hususu vurguladığını belirtirken “Şam ayrıca, Siyonist İsrail’in bugün barış peşinde olmadığı ve esasen işgalci İsrail’de iktidar olan bütün hükümetlerin özde birbirinden hiç farkı olmadığını ve sadece taktik ve yöntem açısından birbirinden ayrıldıklarını vurgulamaktadır” diye kaydetti.

İşgalci İsrail’in daima barıştan kaçtığını ve bu hususta üzerine düşecek sorumluluğu kabul itmek istemediğini de belirten “Teşrin” gazetesi yazarı daha sonra, “İsrail daima şu iki konuyla oynuyor: Biri, zaman konusudur ki İsrail işgal halini sürdürebilmek için sürekli onu harcamaktadır. Diğeri de, Filistin halkının hukukudur” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.