FilistinHaberlerOrtadoğu

Ortak operasyon merkezi savunma hattını güçlendirdi

İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri sözcüsü Ebu Ahmed, 13 Filistinli direniş hareketine bağlı askeri kanatların Gazze’de oluşturduğu ortak operasyon merkezinin savunma hattını güçlendirme ve Filistin davasının geçtiği bu zorlu süreçte birliği sağlamayı hedeflediğini ifade etti.

Kudüs Müfrezeleri sözcüsü Ebu Ahmed dün akşam (03 Eylül Cuma) Kudüs televizyonuna verdiği röportajda şöyle dedi: “Ortak operasyon merkezi, direnişin yabancı olduğu bir şey değildir. Fakat Filistin davasının geçtiği bu zorlu süreçte ve Filistin davasına zarar vermek için müzakerelerin başladığı şu günlerde daha fazla önem arz etmiştir”.

Ebu Ahmed, önümüzdeki aşamaya hazırlık için direniş güçlerinin aynı mevzide birleşmeleri, savunma hatlarını güçlendirmeleri ve bunun için de bütün çabalarını ortaya koymaları gerektiğini söyledi.
Son eylemleri gerçekleştiren Kassam Tugayları’nın Batı Yaka’da istediği zaman ve istediği yerde eylem yapabilme gücüne sahip olduğunu belirten Ebu Ahmed, direniş güçlerinin daha önceki deneyimlerden de istifade ettiklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.