AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Oslo takımı Mübarek’e destek hutbesi okuttu

Abbas’a bağlı Vakıflar Bakanı Mahmud El-Hebbaş ve ona bağlı hatipler, Mısır rejiminin yıkılması için başkaldıran halkın taleplerinden vazgeçmesi ve yapılan devrimi sona erdirmesi için Mübarek’e bağlı hatiplerin okuduğu hutbelerin aynısını Batı Yaka’da okudular.

Bugünkü (04 Şubat) Cuma hutbesinde Batı Yaka’da güven ve huzurun bulunduğunu iddia eden El-Hebbaş’ın hatipleri, gösteri ve yürüyüş yapmanın doğru olmadığını belirttiler.

Batı Yaka’da huzur ve güvenin olduğunu iddia eden hatipler ne hikmetse Abbas’a bağlı güçlerin yaptıkları barbarlığa ve düşmanın güvenliğini koruma noktasındaki misyonlarına hiç değinmediler.

Söylediklerine ayet ve hadisleri de delil getiren saray uleması, “O (Allah) ki onları doyurdu ve korkudan emin kıldı” ayetini de okuyarak cemaatle adeta alay ettiler.

Hutbelerin devamında ayet ve hadisleri sıralayan hatipler, yetkililere itaat etmenin gerekli olduğunu, isyan ve kargaşa çıkarmanın da haram olduğunu vurguladılar.

Ramallah’da hutbe veren El-Hebbaş ise Mahmut Abbas’a karşı çıkmanın doğru olmadığını belirterek, Mısır’daki olayların kendisini fazlasıyla üzdüğünü söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.