HaberlerOrtadoğuSuriye

ÖSO: Amerikan silahları bir kaç gün içinde elimizde olacak

Özgür Suriye Ordusu Sözcüsü Luey Mikdad, Amerika ve Avrupa Birliği’nin göndereceği silahların yakında Suriye’ye ulaşacağını söyledi.

Anadolu Haber Ajansı’na konuşan Mikdad, Amerika ve AB’nin göndereceği modern silahlarla Suriye’deki dengelerin lehlerine olacak şekilde değiştireceğini söyledi.

Gönderilecek silahlar arasında uçak ve tank savarların da bulunduğunu belirten Mikdad “Avrupa ve Amerika’nın vaatleri bu defa ciddi. Silahlar bir kaç gün içerisinde elimize ulaşacak” dedi.

Bir hafta önce ÖSO komutanlarının batılı ve Arap liderlerle bir araya gelerek silahlandırma sorununu ele aldıklarını belirten Mikdad, “ÖSO, batılı ülke temsilcilerine, verecekleri silahların aşırıların eline geçeceği korkusunu yok edecek güvenceler sundu. Bu defa silahlandırma konusunda gerçek bir isteğin olduğunu hissettik” diye konuştu.

Mikdad, ÖSO komutanlarının batılı ve Arap ülke temsilcileriyle bugün ve gelecek hafta yapacağı görüşmenin, silahlandırma hususunda nihai kararın verileceğini, silahların miktarı ve teslim zamanının belirleneceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.