İslami Davet

ÖSO terör örgütü ilan ettiği 5. Şam savaşında da yenildi

8 Nisan 2013 23:05

Kudsu’l Arabi gazetesi, Özgür Suriye Ordusu’nun, başkent Şam’ı ele geçirmek için başlattığı beşinci büyük Şam savaşında da mağlup olduğunu bildirdi.

El-Kuds el-Arabi gazetesinin Şam muhabiri Kamil Sakr, Suriyeli muhaliflerin başkent Şam’ı ele geçirmek için başlattıkları beşinci savaştan da mağlup olarak çıktığını, Şam’daki her şeyin yönetimin lehine geliştiğini söyledi.

Sakr, muhalif aktivistlere dayandırdığı haberinde, Suriye Ordusu’na karşı zorlukla mücadele edildiğinin gizlenmediğini, Modamiye, Daraya, Berza, el-Guta, Duma ve el-Kadem dahil Şam’ın banliyölerindeki ÖSO birliklerinin Suriye Ordusu’na karşı mücadele edebilmesi için silah ve mühimmata ihtiyacının olduğunu belirtti.

Habere göre Suriye Ordusu, Şam Havaalanı için en büyük tehdidi oluşturan Kafrin, Utaybe, Harran ve el-Avamid köylerini, ÖSO güçlerinden geri almayı başardı. Doğu el-Guta’da ise yüzlerce silahlı, Suriye Ordusu tarafından kuşatma altına alınıp, her türlü lojistik destekle bağlantıları kesilirken, silahlı militanların cep telefonlarına gönderilen mesajlarla silah bırakarak teslim olmaları istendi.

Birçok kez teşebbüste bulunmasına rağmen yoğun güvenlik önlemlerinden ötürü Şam merkezine giremeyen muhalif askeri güçler, bir hafta önce şehir merkezlerine havan toplu saldırılar düzenlemeye başlamıştı.

Yukarı Çık