AvrupaHaberler

Özgürlük Filosu-2’ye saldırı olursa karşı koyacağız

Gazze’ye uygulanan ablukayı kırmak için oluşturulan Özgürlük Filosu’na katılan Yunan kafilesi başkanı Vangelis Pisias, Özgürlük Filosu-2’nin organizatörlerinin Siyonist işgal askerlerinin gemileri ele geçirmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Özgürlük Filosu organizatörlerinin Stockholm’de yaptığı toplantının ardından Quds Press’e konuşan Pisias, “Gelecek seferde kanunların bize izin verdiği ölçüde filoyu ele geçirme çabalarına karşı koyacağız” dedi. Pisias, gemileri ele geçirme emrinin bu kez bir önceki kadar kolay verilemeyeceğini ifade etti.

Bu sözlerinin ele geçirme girişimine askeri araçlarla karşı koyma anlamına gelip gemediği sorusu üzerine Pisias, uluslararası hukukun izin verdiği herşeyi kullanacaklarını söyledi.

Özgürlük Filosu-2’deki aktivistlerin kendilerini korumak için kullanacakları araç-gereçler hakkında bilgi vermek için Gazze’ye doğru yola çıkmadan önce Strasbourg’da Avrupa Birliği temsilcileriyle toplantı yapılacağını belirten Pisias, “Gemilerin ele geçirilmesine barışçı yollarla karşı koyacağız fakat gemileri kolaylıkla ele geçirmelerine izin vermeyeceğiz” dedi.

Siyonist işgal güçleri 31 Mayıs’ta Gazze’ye insani yardım götüren Özgürlük Filosu’na uluslararası sularda saldırarak gemileri ele geçirmiş ve kanlı baskında 9 Türk aktivist şehit olmuş, onlarca aktivist yaralanmış ve gemide bulunan farklı ülkelerden yediyüzü aşkın kişi gözaltına alınmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.