FilistinHaberlerOrtadoğu

Özgürlük Filosu kuşatmayı kıracaktır

Filistin İçişleri Bakanı sözcüsü İhab El-Gasin Siyonist işgal rejiminin kirli tarihi boyunca sözlü veya fiili olarak her zaman tehdit ettiğini ve bunu bir politika haline getirdiğini belirtti.

El-Gasin Siyonist işgal devletinin Özgürlük Filosunu tehdit etmesinin ardından yaptığı basın toplantısında şöyle dedi: “Son günlerde ve hatta son saatlerde Özgürlük Filosundaki kardeşlerimizle yaptığımız görüşmede başlattıkları girişimi sürdürdüklerini ve geri adım atmayacaklarını belirttiler. Hatta gelen heyetlerden birinin başkanı ‘bu uğurda ya şehit oluruz, ya esir alınız veya bu kuşatmayı kırarız’ dedi”.

El-Gasin devamla, tamamıyla insani ve ahlaki duygularla Gazze kuşatmasını kırmak için yola çıkan uluslararası koalisyonun oluşturduğu filonun misyonunu tamamlayıp kuşatmayı kırmasını umduklarını belirtti.

Siyonist işgal rejimi gelen filonun Gazze’ye ulaşmasını engelleyeceğini resmi olarak duyurmuştu. Buna karşın yola çıkan gemiler ve gemilerdeki dayanışmacılar da neye mal olursa olsun hukuki olan bu yolculuğu tamamlayacaklarını net bir şekilde ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.