FilistinHaberlerOrtadoğu

Özgürlük Filosu’ndaki vurulması gerekenler vuruldu

Siyonist Genelkurmay Başkanı Gabi Eşkenazi, Özgürlük Filosu’na düzenlenen saldırıyı soruşturan Tirkel komisyonuna verdiği ifadede saldırının tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğunu itiraf etti.

Siyonist işgal devletinde Özgürlük Filosu’na saldırıyı soruşturmak için kurulan Tirkel Komisyonu, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu ve Savaş Bakanı Ehud Barak’ın ardından bugün (11 Ağustos Çarşamba) Genelkurmay Başkanı Gabi Eşkenazi’yi dinledi.

Eşkenazi ifadesinde Siyonist işgal ordusunun filo operasyonunda orantılı hareket ettiğini öne sürerek, “Tüm ordunun temsilcisi olarak, filoya müdahalenin tüm sorumluluğunu alıyorum. Askerlerin tek tek ifadeye çağrılmasına gerek yok” dedi.

“Askerlerimizle gurur duyuyorum” diyen Eşkenazi sözlerini şöyle sürdürdü: “Gemiye inen komandolardan ikincisi, daha güverteye ayağını basmadan vuruldu. Askerlerimizi linç edeceklerdi. Askerlerimiz meşru bir şekilde vurması gerekenleri vurdu, gerekmeyenleri ise vurmadı.”

Siyonist Genelkurmay Başkanı, işgal ordusunun, “her operasyondan bir şey öğrenen ve kendini de soruşturan şeffaf bir kurum” olduğunu iddia etti.

Özgürlük Filosu’na saldırının gerekçelerine değinen Eşkenazi, Gazze’de silah edinip “İsrail”e saldırma niyetinde olan terör örgütleri olduğunu ve ablukanın bu nedenle konulduğunu söyleyerek, Gazze’deki örgütlerin uzak yerlerden de olsa yüklü miktarda silah getirmeye çalıştığını öne sürdü.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.