FilistinHaberlerOrtadoğu

Özgürlük Filosu’nu tehdit etmek devlet terörüdür

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Gazze’ye insani yardım ulaştıracak Özgürlük Filosunun amacına ulaşacağına güvendiklerini belirterek, işgal rejiminin filoyu tehdit etmesinin devlet terörü olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Terör devletinin, dünyanın dört bir yanından gelen insanların oluşturduğu ve yardımları Gazze’ye ulaştırmak için yola çıkan Özgürlük Filosuna yaptığı tehditlerin amacına ulaşmayacağına inanıyoruz. Terör devletinin tehditleri dört yıldır sürdürdüğü kuşatma politikasının bir devamı ve yıllardır sürdürdüğü devlet terörünün bir halkasıdır. Terör devleti, dört yıldır Gazze’ye uyguladığı kuşatma ve buraya karşı başlattığı savaşta yaptığı insanlık dışı uygulamaların dünya kamuoyuna ulaştırılmasını ve kirli yüzünün gösterilmesini istemiyor. Uluslararası toplumdan dayanışmacıları korumasını istiyoruz. Çünkü onların amacı insanidir. Sadece kuşatmayı kırmak istiyorlar. Gemilerde bulunan yüzlerce insanın hayatından işgal devleti sorumludur.”

Filoya Moritanya, Cezayir ve Kuveyt’ten de gemilerin katılmasını takdir ettiklerini belirten Ebu Zuhri, Akdeniz’de sıkıntı yaşanmaması için karanın tercih edilmesinde fayda olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (37) içerik yüklenmiştir.