FilistinHaberlerOrtadoğu

Özgürlük Hareketi’nde hafızların rolü büyüktür

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Kur’an hafızlarının mezuniyetinin, sorumluluk taşıyacak ve Filistin topraklarını işgalden kurtaracak projeyi sürdürebilecek insanı yetiştirme konusunda Filistin toplumunun yaşadığı büyük değişimin sonucu olduğunu belitti.

Başbakan Heniyye bu açıklamalarını Vakıflar Bakanlığı’nın dün (15 Eylül Salı) akşam gerçekleştirilen 9. El-Aksa Kur’an Okuma Yarışması programında yaptı. Başbakan Heniyye 2740 kişinin katıldığı programda yaptığı konuşmada, bu insanların özgürlük hareketinde büyük sorumluluklar taşıdıklarını ve en değerli varlıklarını feda ettiklerini belirterek, İslami öğretilerin kök salması için yoğun çaba harcayan bakanlık çalışanlarına da teşekkür ettiklerini söyledi.

Etkinliğe Başbakan Heniyye’nin yanı sıra Meclis Başkan yardımcısı Dr. Ahmed Bahr ile Vakıflar Bakanı Dr. Talib Ebu Şa’r da katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Dr. Bahr, direniş projesinin himayesi için gereken zeminin hazırlanması ve Batı Yaka’da da siyasi tutuklular dosyasının kapatılması gerektiğini belirterek şöyle dedi: “Filistin halkının haklarını yok sayacak, işgale meşruluk kazandıracak, Kudüs’ü bizden alacak ve işgal altındaki topraklarda yerleşim birimlerinin yapılmasını meşru gösterecek hiçbir görüş ve bakış açısı bizim tarafımızdan kabul görmeyecektir.”

Kur’an’ı hıfzedenleri de tebrik ettiğini belirten Bahr şöyle devam etti: “Allah’ın kelamını hıfzeden erkek ve bayanların mezuniyeti, Filistin halkının değişik alanlarda gösterdiği başarılardan bir tanesidir. Kur’an hafızları önümüzdeki dönemde zafer kazanacak nesil olacaktır. Kudüs ve Filistin’in özgürlüğü de bu yoldan geçer.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.