FilistinHaberlerOrtadoğu

‘Özgürlük ve Hayat’ Gösterilerine Saldıran İşgal Güçleri Bazı Gençleri Yaraladı

Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri kapsamında bugün yapılan gösterilere müdahale eden işgal güçlerinin bazı gençleri yaraladığı belirtildi.

Olayları Gazze sınırına kurulan eylem çadırlarından takip eden Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri, Gazze halkının bugün 20’nci cumasına giren Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılmak için erken saatlerden itibaren eylem çadırlarına gelmeye başladıklarını ifade ettiler.

Keskin nişancılar, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla eylem çadırlarına gelen Filistinli gençlere saldıran işgal güçleri gençlerden bazılarını yaraladılar.

İşgal güçlerinin görüş mesafesini düşürmek için lastik yakan Filistinli gençler, hazırladıkları kuyruğuna yanıcı madde bağlanmış uçurtma ve balonları da Gazze çevresindeki yerleşkelere gönderdiler.

Daha önce açıklama yapan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri çadırlarından sorumlu Ulusal Heyet, bugün ikindiden sonra Gazze’nin doğusunda kurulu olan eylem çadırlarında yapılacak faaliyetlere katılım gösterilmesini istedi.

Heyet yaptığı açıklamada, işgalin neden olduğu bütün sıkıntılara rağmen Filistin halkının dönüş hakkını korumak ve Gazze üzerindeki kuşatmayı kaldırmak için toplumsal yürüyüşünü sürdüreceğini ifade etti.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine barbarca saldıran işgal güçleri şimdiye kadar 150’den fazla kişiyi şehit etti ve 17.500’den fazla kişiyi de yaraladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.