AsyaHaberler

Pakistan ABD büyükelçisini çağırdı

Anadolu Ajansı, Pakistan’da isminin açıklanmasını istemeyen diplomatik bir kaynağa dayanarak verdiği haberde, Amerika’nın Pakistan büyükelçisi David Hale’nin dışişleri bakanlığına çağrıldığını ve ona Trump’ın Pakistan aleyhindeki son açıklamalarıyla ilgili tepki gösterildiğini bildirdi.

Amerikan başkanı Trump, geçtiğimiz günlerde yeniden Pakistan’ı, radikallere sığınak verdiği iddiasıyla Pakistan’ı mali yardımları kesmekle tehdit etmişti.

Trump, miladi yeni yıl münasebetiyle yayınlanan açıklamasında son 15 yılda Pakistan’a 33 milyar dolar yardım yapıldığını belirterek, Pakistanlı yetkililerin radikal unsurları Amerika’ya teslim etmediklerini bildirmiş ve Pakistan hükümetine hakaret etmişti.

Bu arada Amerikan basını da Pakistan’a yapılması kararlaştırılan 255 milyon dolarlık yardımın Trump tarafından ciddi olarak ele alındığını ve ihtimalen bu yardımın yapılmayacağını bildirdi.

Amerika’nın bu ithamları, Amerika ve Arabistan gibi müttefiklerinin bölgede teröristlere her türlü desteği verdiği bir zamanda yapılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.