HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Pakistan büyükelçisi: İran ile ilişkilerimiz tarihi ve kardeşçedir

Pakistan’ın Tahran Büyükelçiliği, iki ülke arasındaki son ikili siyasi istişareler sırasında sosyal medyada İran bayrağıyla ilgili yapılan bazı yorumlara yanıt olarak, bu konuda her türlü yanlış yorumları reddederek , “Pakistan’ın İran İslam cumhuriyeti ile ilişkilerinin kardeşçe, tarihi ve karşılıklı saygıya dayalı olduğunu” vurguladı.

IRNA’nın bildirdiğine göre Pakistan büyükelçiliği Perşembe günü bir bildiri yayınlayarak, “ İslamabad’daki son ikili siyasi istişareler sırasında İran bayrağının ters bulunmasına dair sosyal medyada bazı yorumlar var.” Denildi.
Bildiride, konunun tamamen bir kaza olduğu ve Kısa bir süre sonra, İran İslam Cumhuriyeti bayrağı yerleşmesinin düzeltildiği belirtildi.
Pakistan’ın Tahran büyükelçiliği, “Aksi herhangi bir ima yanlıştır ve Pakistan ile İran ilişkileri kardeşçe, dostça ve karşılıklı saygı ve ortak tarihi ve medeniyet bağlarına dayalıdır” vurgusu yapıldı.
İran İslam Cumhuriyeti ile Pakistan arasındaki ikili siyasi müzakerelerin 11. turu, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bageri’nin Salı günü İslamabad’ı ziyareti sırasında gerçekleştirildi.
Bageri ayrıca Pakistan Dışişleri Bakanı ve Dışişleri Bakan Yardımcısı ile bir araya geldi./

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.