AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Pakistan Diyanet İşleri Bakanı: İran ile Pakistan arasında turizm ilişkileri geliştirilmeli

Pakistan Diyanet İşleri Bakanı, turizm konusunda İran ile Pakistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Pakistan Diyanet İşleri Bakanı Serdar Muhammed Yusuf, İran-Pakistan arasındaki ortak bağlara işaret ederek, iki komşu ülkenin kardeş olduğunu kaydetti.

“Turizm alanında özellikle inanç ve dini turizm konusunda İran ile Pakistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi gerekiyor” ifadesini kullanan Muhammed Yusuf, sözelerine şöyle devam etti: Pakistan tarafınca sınır kapılarında yolcu işlemlerini kolaylaştıracak uygun tedbirler alındı. Ayrıca Pakistanlı zairlerin İran’a rahat bir şekilde giriş yapabilmesi için sınır kapılarında yeni hizmetler verme sürecinin başlatılması öngörüldü.

Bunlara ilave olarak Pakistanlı yetkili, karşılıklı turizm potansiyelinin belirlenmesi ile ortak tanıtım planı hazırlanması için iki ülkedeki özel sektör tarafından ortak çalışmaların başlatılması gerektiğine vurgu yaptı.

Pakistan Diyanet İşleri Bakanı sözlerini şöyle tamamladı: Pakistanlılar ile İranlılar, komşu olduklarına rağmen iki ülkedeki turistik mekanlarla mevcut kültürel kapasiteler hakkında çok az bilgiye sahip.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.