AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Pakistan Genelkurmay Başkanı: İran ile Suudi Arabistan arasında savaş çıkmasına izin vermeyeceğiz

Pakistan Genelkurmay Başkanı Kamer Cavid Bajva, bu ülkenin Senato Meclisi’nde yaptığı konuşmada, İran-Suudi Arabistan ilişkilerindeki gerginliğe işaret ederek, bu konuda İslamabad’ın tutumunun kendi dış politikası çerçevesinde olduğunu belirtti.

İran ve Pakistan arasında hiçbir şekilde savaş gerçekleşmeyeceğini vurgulayan Cavid Bajva, “İslamabad yönetimi böyle bir meselenin gerçekleşmesine asla izin vermez” ifadesini kullandı.

Cavid Bajva, Suudi Arabistan’ın sözde terörle mücadele koalisyonunun herhangi bir ülkeyle savaşmak için kurulmadığını belirterek, bu koalisyona katılım konusundaki yapılar ve talimatların daha belirlenmediğini söyledi.

Geçenlerde İran ile Suudi Arabistan’a yaptığı ziyaretler konusunda Cavid Bajva, “Bu ziyaretler bölgedeki belli başlı ülkelerle karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesini amaçlıyordu” açıklamasını yaptı.

Son olarak Pakistan Genelkurmay Başkanı, Afganistan’daki son gelişmeleri yakından takip ettiklerini bildirerek, bu ülkedeki yapılan değişiklikleri göz ardı etmeyeceklerini aktardı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Eylül 2021 (17) içerik yüklenmiştir.