AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Pakistan İle İşbirliğimiz Diğer İslam Ülkelerine Örnek Olacak

İslamabad’da Cumhurbaşkanlığı Saray’ında düzenlenen görüşmede; İran-Pakistan arasındaki çok eskilere dayanan bağlara işaret edilerek, karşılıklı ilişkilerin artırılmasına vurgu yapıldı.

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ile görüşmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İran Genelkurmay Başkanı Bakıri Pakistan ziyareti ile birlikte iki ülke arasında önemli adımların atıldığını belirterek; “Pakistan ile birlikte pilot eğitimi, askeri danışmanlık, ortak askeri tatbikatlar ve savunma alanında işbirliği konularını ele aldık” dedi.

Genelkurmay Başkanı Bakıri Pakistan ile söz konusu işbirliğinin diğer İslam ülkeleri ile yapılacak işbirliklerine örneklik teşkil ettiğini vurgulayarak; “Pakistan ile birlikte ortak savunma ürünleri üretmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer yandan Pakistan ziyaretinin bir diğer bölümünde Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Zafer Mahmud Abbasi ile görüşen İran Genelkurmay Başkanı Bakıri, baş başa gerçekleşen görüşme sonrasında iki ülke arasında denizcilik alanında işbirliğinin artırılması üzerinde durarak daha fazla tatbikat yapılması gerektiği üzerinde duruldu.

Pakistan Genelkurmay Başkanı General Kamer Cavid Bajva’nın davetlisi olarak İslamabad’da bulunan Tümgeneral Muhammed Bakıri, Pakistan Dışişleri Bakanı Abdullah Hüseyin Harun tarafından da ağırlanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.