AsyaHaberler

Pakistan, Rigi’nin yakalanmasından memnun

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü yaptığı açıklamada İran İslam Cumhuriyeti güvenlik güçlerinin Cündullah terör örgütü lideri Abdülmelik Rigi’nin tutuklanmasından memnuniyet duyduğunu vurgulayarak İslamabad’ın Tahran ile güvenlik iş birliğinin daha iyi sonuç vermesini umduğunu belirtti.

Abdülbasit “bu tür girişimler, iki ülke arasında sınır ve güvenlik iş birliği doğrultusunda gerçekleşiyor ve doğal olarak gelecekte de sürecek. İran İslam Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’nın İslamabad ziyaretinde terör örgütleri ve özellikle Rigi örgütüne karşı sert tepki vereceğimizi vaat ettik ve bu doğrultuda ikili anlaşmalar da yürürlüğe girdi” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat Bakanlığı’nın Halkla İlişkileri tarafından yapılan açıklamada Cündullah örgütü liderinin yakalandığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Nacar’ın İslamabad ziyaretiyle eş zamanlı olarak Rigi terör örgütünün tam listesi Pakistan yetkililerine teslim edildi ve onlardan, Pakistan sınırında gizlenen bu kişilerin uluslar arası suçlular olarak İran’a teslim edilmesi istendi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.