pakistanDünyaFilistinHaberlerİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Pakistan Siyonist İsrail karşıtı tutumuna devam ediyor

Pakistan Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, Filistin topraklarındaki endişe verici durumu, uluslararası barış ve güvenliğe yönelik ciddi bir tehdit olarak değerlendirdi.

Başbakan Şahbaz Şerif aynı zamanda, Siyonist rejimin işgal altındaki Filistin topraklarına yönelik saldırgan politikaları ve uluslararası toplumun tepkisizliğinin Filistin halkının sorunlarının ağırlaşmasına neden olduğunu söyledi. Pakistan Başbakanı, 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda,” Pakistan halkı ve hükümeti, Filistin ulusuna koşulsuz desteğini vurguladı.”
Şahbaz Şerif ayrıca şöyle dedi: Filistinlilerin 70 yılı aşkın bir süredir İsrail rejiminin yasadışı işgali altında acı çekmesi, bizi çok endişelendiriyor.
Pakistan başbakanı Şahbaz Şerif ayrıca korsan rejimin Gazze’ye vahşi saldırılarını kınayarak, şöyle devam etti: Kudüs’ü işgal eden rejimin dokunulmazlığı, onu daha da cüretkar hale getirerek bu rejimin vahşi eylemlerine yenilerini ekledi. Bu nedenle, uluslararası toplum İsrail’in işlediği suçları sona erdirmek için somut adımlar atana kadar, Filistinliler kayıplar vermeye ve onlara yönelik ağır insan hakları ihlallerine uğramaya devam edecekler.
Pakistan Başbakanı’nın Filistin halkıyla dayanışma gününe ilişkin açık, net ve spesifik mesajı, Pakistan’ı yöneten siyasetçilerin hangi akım ve gruptan olursa olsun, mazlum Filistin halkının ülkülerini Siyonist rejim İsrail’in ırkçılık politikalarıyla değiştirmeye hazır olmadığını gösteriyor.
Bundan önce, Müslim Lig Navaz partisinin üst düzey üyelerinden olan Pakistan Planlama Bakanı Ahsan İkbal, Amerikan vatandaşlığına sahip bazı Pakistan vatandaşlarından oluşan sözde barış aktivistleri heyetinin işgal edilen Filistin topraklarına yapacağı geziyle ilgili bazı tahminlere yanıt olarak, yaptığı bir konuşmada şunları vurgulamıştı: “Pakistan hükümetinin politikası açıktır. Pakistan, İsrail’i asla tanımıyor ve Filistin’deki mazlum kız ve erkek kardeşlerini her zaman destekliyor ve onların acılarını paylaşıyor.”
Amerika ve Siyonist rejim ayrıca ırkçı rejim ile ilişki kurma konusundaki sözde müttefiklerinin tüm çalışmaları, bir komplonun habercisidir. Siyonist rejim ile ilişki kurma konusunda Fars Körfezi kıyısındaki bazı gerici Arap rejimlerin aldatılması ardından Amerika ve İsrail yetkilileri dünya halklarının görüşünü de değiştirebilecekleri gibi boş bir düşünceye kapılarak, Siyonist medyanın Katar dünya kupası sürecinde aktif çalışmaları ile Arap halkların tutumunun değiştiğini göstermeye çalıştılar. İsrail böylece dünya halklarını kandırmayı hedefliyordu. Fakat Siyonist medyadan yansıtılanlar, Arap halkların ırkçı İsrail rejiminden nefret ettiklerini gösteriyor.
İslamabad yetkilileri ve Pakistan’ın Müslüman halkı, mazlum Filistin halkının ülkülerini her zaman destekledi. Bu bağlamda onlarca Pakistanlı bisikletçi, Filistin halkıyla dayanışmayı ifade etmek için Sind eyaletinin başkenti Karaçi şehrinde pedal çevirdi. Bisikletçiler, Filistin milli marşını çalıp bayraklarını taşıyarak istikbar karşıtı attıkları sloganlarla, Filistin halkına desteklerini ilan edip, gaspçı İsrail rejimi ve küstah destekçilerinin işlediği suçlardan nefretlerini gözler önüne serdiler. Kampanyaya katılanlar ayrıca istikbar güçlerinin korsan rejim İsrail ile ilişkileri normalleştirme komplosu ile İslam dünyasının bu önemli meselesini unutturmaya çalıştıklarına işaretle, “fakat Müslümanların asla birinci kıbleleri ve mazlum Filistin halkına desteği bırakmayacaklarını” vurguladılar./

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.