HaberlerİranOrtadoğu

Pakistan topraklarına operasyon izni bekliyoruz

İran İslam İnkılâbı Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetler Komutanı, Pakistanlı yetkililerin teröristlere tavırlarını eleştirerek, İranlı güçlerin Pakistan’da operasyon düzenlemeleri için izin istedi.

İran İslam İnkılâbı Muhafızları Ordusu Kara Kuvvetler Komutanı General Muhammed Pakpur, geçtiğimiz Pazar günü İran’ın Sistan-Beluçistan eyaletinde meydana gelen terör eylemiyle ilgili olarak “Pakistan topraklarına yerleşen terörist örgütün elebaşı kuşkusuz Abdülmalik Rigi’dir. Bu örgütün elemanları da, ABD ve İngiltere gibi istilacı ülkeler tarafından eğitim görüyorlar. Bu meseleyi İran’da gözaltına alınan unsurları da itiraf ettiler” diye konuştu.

Komşu ve Müslüman ülke Pakistan’ın bu ülke topraklarının teröristler tarafından kullanılması ve oradan İran topraklarına sızılmasına müsaade etmesinin kabul edilemez bir tavır olduğunu vurgulayan General Pakpur ayrıca sert bir tavırla “İran Muhafızlar Ordusunun intikamı kuşkusuz çok sert olacaktır. Biz şimdilik, terörle mücadele kapsamında Pakistan topraklarında operasyon düzenlemeyi talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.