AsyaHaberler

Pakistan’da intihar saldırısı, 75 ölü

Pakistan´ın kuzeybatısında bir voleybol maçı sırasında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 75 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
Yerel polis yetkilisi Eyüp Han, Kuzey ve Güney Veziristan yakınlarında bulunan Lakki Mervat´taki patlamada 75 kişinin öldüğünün doğrulandığını, 60´dan fazla kişinin de halen hastanelerde tedavi altında olduğunu söyledi.
Eyüp Han, voleybol turnuvası sırasındaki saldırının, buradaki aşiretlerin kendi milis güçlerini kurarak militanları bölgelerinden çıkarma girişimlerine karşı misilleme olduğunu kaydetti.
Pakistan´da yayın yapan Express 24/7 adlı televizyon kanalı, bir intihar eylemcisinin maç sırasında bomba yüklü aracı infilak ettirdiği saldırıda ölü sayısının 70´i geçtiğini öne sürmüştü.
Bir polis yetkilisi de intihar eylemcisinin 250 kilogram patlayıcı yüklü aracı sahaya sürerek kendisini havaya uçurduğunu söyledi.
Saldırıda yakında bulunan ve olay esnasında yerel aşiret liderlerinin toplandığı bir caminin zarar gördüğü ve can kaybı olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.