AsyaHaberler

Pakistan’da kanlı Pazar: 49 ölü

Pakistan, dün yine bombalarla sarsıldı. Ülkenin güneybatı eyaleti Belucistan’ın başkenti Ketta’da bir cami yakınlarında patlayan bomba 28 kişinin ölümüne neden oldu. Dün yaşanan üç saldırıda ise toplam 49 kişinin öldüğü bildirildi.

Pakistan, dün en kanlı günlerinden birini yaşadı. Üç farklı noktada yaşanan bombalı saldırılar, 49 kişinin ölümüne neden olurken, Ketta kentinde bir cami yakınlarında patlayan bomba 28 kişinin hayatına mal oldu.

İngiltere Başbakanı David Cameron’un İslamabad’da temaslarda bulunduğu saatlerde yaşanan saldırılar, Pakistan’da giderek artan terörü yeniden gözler önüne serdi.

Polis, Ketta yaşanan patlamada ölenlerin arasında iki kadın ve çok sayıda çocuk olduğunu, 65 kişinin de yaralandığını belirtti.

Saldırıyı henüz üstlenen olmazken, polis Laşkar-i Cangvi örgütünden şüpheleniyor. Örgüt, son yıllarda Belucistan’da Şii hedeflere saldırılar düzenlemesiyle biliniyor.

Peşaver’da 21 Haziran’da Şii Müslümanların ibadet ettiği bir camiye düzenlenen saldırıda da 13 kişi hayatını kaybetmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.