AsyaHaberler

Pakistan’dan İran’a nükleer destek

Pakistan istihbaratı eski başkanı General İhsan el Hak, İran’ın bölgede önemli bir ülke olduğunu söyledi. İran’ın bölgede güç dengesini sağlayacak bir konumda olduğunu belirten Pakistan istihbaratı eski başkanı General İhsan el Hak, İran’ın barış amaçlı nükleer çalışmalarının, İran’ın dış politikasında her hangi değişime yol açmayacağını söyledi.

İran’ın nükleer teknolojiye sahib olmakla bölge dengelerini değiştirme gibi bir siyaset peşinde olmadığını belirten General İhsan el Hak, İran’ın sahib olduğu gücü görmezlikten gelmenin mümkün olmadığını da kaydetti.

Batılı ülkelerin, İran’ın nükleer faaliyetleri konusunda gerçek dışı propagandalarla, kamuoyunu manipüle ettiğini belirten Pakistan istihbaratı eski başkanı General İhsan el Hak, batılı ülkeler, İran’ın yerli uzman ve bilim adamlarıyla elde ettiği nükleer teknolojiyi askeri amaçlarla kullanmaya çalıştığı şeklinde bir düşünce oluşturmak istemektedirler dedi.

İran İslam cumhuriyetinin nükleer faaliyetlerini UAEA denetiminde ve sözleşmelerine uygun bir şekilde yürüttüğünü hatırlatan General İhsan el Hak, İran’ın ortaya koymuş olduğu tavır, çok mantıklı, sorumluluk bilinciyle, yasal ve net bir tavırdır. BM güvenlik konseyinin İran nükleer faaliyetleri dosyasını gündemine almaması gerekir dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.