AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Pakistan’lı din alimlerinden Tahran ve İslamabat arasında İşbirliğine vurgu

Pakistan İslam alimleri cemiyeti başkanı Mevlana Samiü’l Hak, İran ve Pakistan’ın bölgenin iki önemli ülkesi olduğuna dikkat çektiği açıklamasında İran ve Pakistan’ın İslam dünyasının sorunlarının çözümlenmesinde ön ayak olabileceğini söyledi.

İrna haber ajansına demeç veren Pakistan’lı alim, Müslüman ülkeler arasında birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, bu konunun düşmanların Müslümanlara karşı komplolarının suya düşmesine neden olabileceğini söyledi.

İran ve Pakistan’ın iki kardeş ülke olduğunun altını çizen Pakistan’lı alim, İslamabat ve Tahran’ın Müslümanların karşı karşıya olduğu sorunlar ve özellikle Filistin meselesinin çözümü konusunda önemli rol ifa edebileceğini savundu.

Müslüman ülkelerin Filistin’e destek konusunda rol ifa edebileceği, bu arada İran ve Pakistan’ın bu konudaki işbirliğinin bir hayli önem arzettiğini kaydeden Pakistan İslam alimleri cemiyeti başkanı, Amerika başkanı Trump’ın Kudüs karşıtı tutumunu eleştirerek, söz konusu kararın bölgede terörizmin yeniden yayılmasına zemin hazırlayacağı, bu yüzden kararın gözden getirilmesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.