AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Pakistanlı müslümanların katliamı İslam düşmanlarınca tasarlanan bir komplodur

İran Meclisi Temsilcileri bir bildiri yayınlayıp, Pakistan’daki müslüman katliamını şiddetle kınıyarak bu tür girişimleri İslam düşmanlarınca tasarlanan komplo olarak tanımladılar.

İslami Şura Meclisi Temsilcilerinden 234 Milletvekili dünkü basına açık oturumlarında imzaladıkları bir bildiriyle Pakistan’da müslümanların barbarca katliam edilmelerini şiddetle kınadılar.

Söz konusu bildirinin bir bölümünde şöyle kaydedildi: “Pakistanlı mazlum müslümanların barbarca ve kaçıncı kez olarak katledilmeleri kuşkusuz, başlarında ABD, İngiltere ve onların bölgesel uşakları olmak üzere İslam düşmanlarınca tasarlanan bir komplodur ve bu komplo Müslüman görünen satılmış Tekfiri grup tarafından gerçekleştirilmektedir.”

Bu bildiride ayrıca şöyle vurgulandı: “Uluslararası topluluklar ve insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden ülkelerin insan haklarının açıkça ihlal edildiği bu durum karşısında sessiz ve seyirci kalışları, günümüzde insan haklarının ABD başta olmak üzere süper güçlerin elinde bir siyasi araç olduğuna dair acı gerçeği ortaya çıkarmaktadır. Buna göre bu ülkelerin bu tavırlarıyla ilgili dünyaya açıklama yapmak zorunda olduklarının da bilincinde olmaları lazım.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.