FilistinHaberlerOrtadoğu

Patlayıcı varilleri siyonist sahillere vurdu

Siyonist işgal güçlerinin daha önce sahilde bulduğu patlayıcı dolu varillerin yanında dün de (03 Şubat Çarşamba) Belmahim sahilinde benzer varillerden bulunması işgal yönetiminde büyük paniğin yaşanmasına neden oldu.

İşgal radyosunun haberine göre, denizde şüpheli bazı cisimlerin olduğuyla ilgili bir ihbar üzerine harekete geçen güvenlik güçlerinin, daha önce Askalan limanında bulunan patlayıcı dolu varillere benzer variller ele geçirdi.

Varillerin bulunmasından sonra hem işgal ordusunda hem de Siyonist toplumda büyük bir panik yaşanırken, işgal ordusu bölgeyi kapattıktan sonra karadan, denizden ve havadan bölgeyi taramaya başladı. Denizden varilleri çıkaran işgal askerleri, varillerin içinde patlayıcı olduğunu söyledi.

Patlayıcı dolu varilleri inceleyen işgal askerleri, varillerin içine patlayıcının yanında botların çarpmasıyla hemen patlamayı gerçekleştirecek pille çalışan bir fünyenin de yerleştirildiğini ifade etti.

Siyonist Başbakan Netanyahu daha önce yaptığı açıklamada, Hamas’ın gönderdiği patlayıcı dolu varillere sert karşılık vereceklerini söylemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.