AvrupaHaberler

Pejak liderinden Almanya’ya övgü ve teşekkür

İran’da terör örgütü PKK’nın kolu olarak bilenen Pejak örgütünün lideri Rahman Hac Ahmedi, Cuma günü Almanya polisi tarafından tutuklanması ve dün ise geçici olarak serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamada, Almanya devleti ve polisinin kendisine yönelik samimi tutumuna övgüler yağdırdı ve teşekkür etti.

Dün Köln’de serbest bırakılmasından sonra Almanya televizyonuna demeç veren terör örgütü lideri, gözaltında tutulduğu sürece kendisine Alman polisi ve devletinin son derece samimi bir tutum sergilediğini belirterek, bundan dolayı teşekkür etti.

Dört yıldır Almanya üzerinden İran’ın özellikle de Batı bölgesinde bulunan Kürt bölgesindeki terörist saldırıları yöneten ve saldırıların bizzat sorumluluğunu kabul eden Ahmedi, bu arada 4 yıldır da, sürekli olarak Alman medyası üzerinde etkinlik oluşturarak terör örgütünün propagandasını yapıyor.

Bu arada İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Ramin Mihmanperest, Almanya’nın terör örgütünün elebaşını göstermelik olarak gözaltına alması ve ardından serbest bırakmasını kınayarak, Avrupa ülkelerinin terörle mücadele ve insan hakları konusunda samimi olmadıklarını dile getirdi ve Avrupa’yı terörün hamisi olmakla suçladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.