AsyaHaberler

Peşaver’de patlama, 16 ölü 26 yaralı

Pakistan’ın Peşaver kentinde birkaç saat önce meydana gelen meydana gelen patlama, en az 16 kişinin hayatına mal olurken, 26 kişi de şiddetle yaralandı.

Pakistan’ın Serhat eyaletindeki Peşaver kentinde bugün sabah adliye binası önünde meydana gelen şiddetli bir patlama nedeniyle en az 16 kişi hayatını kaybederken 26 kişi de ağır bir şekilde yaralandı.

Peşaver bölgesi Güvenlik Güçleri Komutanı Sahipzade Enis, bu hadiseyle ilgili olarak muhabirimize bilgi verirken, terör saldırısının intihar eylemi şeklinde gerçekleştirildiğini belirtirken “Bir genç bugün sabah Adliye binasına girmek istiyor. Fakat binanın güvenlik güçleri tarafından üstü aranmak istenirken aniden üzerinde taşıdığı bombanın tetiğini çekiyor ve böyle hadiseye sebep oluyor” şeklinde konuştu.

Güvenlik güçlerinin en hızlı şekilde olay yerine geldiklerini de ifade eden Enis bu hususta ayrıca “Şimdilik en az 16 kişinin hayatını kaybettiğini biliyoruz. 26 kişi de ağır olarak yaralanmışlar ki onlar da acilen civardaki hastanelere taşındılar” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.