HaberlerİranOrtadoğu

Peyman Cebelli: Asil İslami itikat dünyada medyada büyük değişime neden oldu

İslami İran Radyo ve Televizyon Kurumu genel müdürünün dış yayınlar yardımcısı Peyman Cebelli, asil İslami itikatla dünyada medya alanında ciddi değişime vesile olduklarını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Peyman Cebelli, Hispan TV kanlının 6. yıldönümü münasebetiyle dün gece düzenlenen merasiminde yaptığı konuşmada, Hispan Tv kanalının başta Latin Amerika ülkeleri halkı olmak üzere İspanyolca konuşan halklara büyük bir pencere açtığını ve aynı zamanda bu coğrafyada İran İslam Cumhuriyeti için de bir alan açtığını söyledi.

İran Radyo ve Televizyon Kurumu’na bağlı Hipsan TV kanalı 24 saat boyunca İspanyolca yayın yapıyor. Hispan TV, 31 ocak 2012’de yayın hayatına başlamıştı.

Peyman Cebelli, Afrika dilinde de en kısa zamanda bir televizyon kanalını yayın hayatına başlatacaklarını belirterek, ‘IFİLM”‘ kanalının da uluslararası medyada yayın hayatına başlayacağını bildirdi.

Cebelli, halihazırda sanal medya ve internetin batılı ve yabancı düşmanların elinde olduğunu belirterek, ”dış yayınlar kanallarının muhataplarını kaybetmemesi ve ayakta kalmasının son derece zor olduğunu ve aynı zamanda da gerçek asil İslam’ın sesini halklar ve dünya müslümanlarına ulaştırmanın da aynı şekilde ciddi çaba isteyen bir iş olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.