FilistinHaberlerOrtadoğu

Protesto dalgası Abbas yönetimine ulaşmak üzeredir

Siyonist Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Abbas yönetiminden Arap dünyasında başlayan devrim dalgası kendisine ulaşmadan aşamalı bir şekilde işgal rejimiyle anlaşmaya varma konusunda kollarını sıvamasını istedi.

Bugün (05 Mart Cumartesi) işgal radyosuna verdiği demeçte bölgedeki olaylara ve Abbas yönetimine etkilerine değinen Ayalon şunları söyledi: “Bölgede başlayan değişim dalgasının Abbas yönetimine de ulaşmasını bekliyoruz. Onun için Abbas’tan bu dalga gelmeden işgal rejimiyle aşamalı bir anlaşma yapmak için kollarını sıvamasını istiyoruz.”

İşgal rejimi kadar Abbas yönetimi de bölgedeki güçlü destekçilerini bir bir kaybetme telaşı içinde. Başlayan değişim rüzgârının kendisine de ulaşmasından korkan Abbas yönetimi Arap halklarını destekleyen gösterilerin yapılmasını yasakladığı gibi, Hamas Hareketi’ne karşı baskılarını da artırmaya başladı.

Tehlikenin farkında olan işgal rejimi ise Abbas gibi sadık bir müttefikini kaybetmeden önce kendisini nasıl kullanacağının hesabını yapıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.