HaberlerHasan NasrullahLübnanÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Psikolojik, İstihbarat ve Askeri savaşta İsrail’i yendik

İmam Hüseyin(as)’in şehadeti dolayısıyla düzenlenen yas merasiminde konuşan Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrullah, siyonist düşmanın direnişe karşı psikolojik, güvenlik ve askeri savaşlarında bozguna uğradığını vurguladı.

Siyonist düşmanın direnişe karşı yürüttüğü psikolojik savaşa değinen Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, bu savaşın amacının karşı çephede sorun yaratmak ve yine direnişin başvurduğu seçenekler ve direniş kadroları hakkında kuşku uyandırmak olduğunu belirtti.

Lübnan’da siyonistlerden beslenen kesimlere temas eden Nasrullah, bu zümrenin direniş silahını gündeme getirmekten başka söyleyecek hiç bir sözünün olmadığını ve insanları korsan İsrail’in düşman olmadığı ve Lübnan’ı tehdit etmediği konusunda inka etmeye ve tarihi gerçekleri inkar etmeye çalıştıklarını ve direnişin zaferini Lübnan için bir tehditmiş gibi göstermekle uğraştıklarını vurguladı.

Psikolojik savaşın düşmanla yürütülen savaşta belirleyici rol ifa edebileceğini hatırlatan Nasrullah, ancak siyonist düşmanın direnişe karşı yürüttüğü psikolojik, güvenlik ve askeri savaşlarında hezimete uğradığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.