HaberlerOrtadoğuSuriye

Putin: Rusya Suriye’de teröristlere karşı mücadeleyi sürdürecek

Rusya devlet başkanı Putin, ulusal güvenlik oturumunda yaptığı konuşmada, başta Suriye olmak üzere bölgede teröristlere karşı mücadelenin süreceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gerekirse Suriye de dahil olmak üzere teröre karşı mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

Putin, “Halihazırda Suriye’de geniş kapsamda Rus ordusuna ihtiyaç yok. Ama bu ülkede iki üssümüz var ve biz elbette, Suriye de dahil olmak üzere, gerekirse terörle mücadeleye noktasal biçimde devam ederiz” dedi.

Rus lider, “Ama tekrar ediyorum bu, şu ana kadar olduğu gibi ordumuzun tüm bileşenlerini kullanmayacağız. Bu yüzden çekilme gerçekleşti, çünkü bu kadar teçhizat ve askere orada artık ihtiyaç yok. En azından şu an için gerekmiyor” diye ekledi.

Afganistan’daki durum ve bu ülkeden kaynaklanan terör tehdidine de değinen Putin, “Bu ülkede durum kötüleşti, gerçekten de gerilemeye devam ediyor. Ama eğer ABD orada olmasaydı çok daha kötü olurdu. ABD ile aramızdaki ilişkiler karmaşık olabilir ama biz bu konuya tarafsız yaklaşmalıyız. Durum ortada” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.