HaberlerİranOrtadoğu

Rafsancani, İzzet Begoviç’le bir araya geldi

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu başkanı Haşimi Rafsancani, İran ile Bosna Hersek arasında başta iktisadi olmak üzere bir çok alanda ilişkilerin geliştirilmesi için iyi bir potansiyelin mevcut olduğunu söyledi.

Ayletullah Haşimi Rafsancani dün Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bager İzzet Begoviç’le Tahran’da görüşmesinde, iki ülke arasında ilişkilerin gelişmesi için hiç bir kısıtlamanın olmadığını belirterek, Bosna Hersek’ten İran’la ilişkileri geliştirmek için gerekli planlamaları yapmasını istedi.

Bosna Hersek’i, İran’ın Avrupa’ya girişi için bir kapı olarak niteleyen Rafsancani, bu kapının turistleri ve işadamlarını yeterince cezbetmesini ümit etti.

Söz konusu görüşmede, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi başkanı Bager İzzet Begoviç de, Bosna Hersek halkı ve yetkililerinin geçmişte Bosna halkına yaptıkları yardımları ve muhabbeti hiç bir zaman unutmayacaklarını söyledi.

Begoviç, İran’ın Ortadoğu bölgesinin güvenliğinin temininde etkili ve önemli bir ülke olduğunu belirterek, İran ve dünya toplumunun bölgedeki güvensizliği ortadan kaldırmalarını ümit etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (25) içerik yüklenmiştir.