HaberlerİranOrtadoğu

Rafsancani’den birlik ve beraberlik vurgusu

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu ve Bilgeler Meclisi başkanı Haşimi Rafsancani, rehberliğin, İran’da milli birlik ve beraberlikte tek mihver olduğunu söyledi.

Tahran’da Bilgeler Meclisi’nin dördüncü dönemin 7’nci oturumun açılışında yaptığı konuşmada, İran İslam İnkılabı yıldönümü merasimlerine halkın milyonluk kitleler halinde katılmasının, gerçekte, inkılapçı halkın, İslam inkılabına bağlılığı ve vefalılığının açık bir göstergesi olması açısından son derece memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İran’ın inkılapçı halkının her zaman sahnede varlığının İslam inkılabı ve ülke için çok büyük bir ganimet olduğunu kaydeden Rafsancani, halkın bu özelliğinin çok iyi bilinmesi ve dikkate alınması gerektiği hatırlatmasında bulundu.

İslam İnkılabı rehberinin, ülkenin birlik ve beraberliğinin temel ekseni olduğunu kaydeden Bilgeler Meclisi başkanı, bu sınırın zedelenmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Rafsancani, İran savunma sanayilerinde üretilen Cameran adlı kruvazörün İranlı mühendis ve teknik adamlarca tasarımı ve yapımının gerçekleşmesini de çok büyük gelişme olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.