HaberlerİranOrtadoğu

Rafsancani’den milyonluk yürüyüşlere takdir

Nizamın maslahatlarını teşhis kurumu başkanı Ayetullah Rafsancani, Aşura günü dini mukaddesata yönelik saygısızlıkları kınadığı açıklamasında İran milletinin Çarşamba günü düzenlediği şanlı yürüyüşlere milyonluk katılımını takdir ettiğini açıkladı.

Bu gün kurumun düzenlediği oturumda konuşan Ayetullah Haşemi Rafsancani İran milletinin İslam inkılabının başından beri önemli olaylarda inkılabın ve nizamın kaderini belirlediğini ve tüm ilke ve değerlerini koruduğunu ve Çarşamba günü gerçekleşen milyonluk yürüyüşün de Aşura günü İslam’ın mukaddesatına saygısızlık edenlere kesin bir cevap olduğunu ifade etti.

Oturumun sonunda da kurumun sekreteri Muhsin Rızai, gazetecilere yaptığı açıklamada nizamın maslahatlarını belirleme kurumunun Aşura günü sokaklarda çıkan kargaşalarda dini mukaddesata hakaret edenleri kınadığını ve bu hadisenin faillerinin cezalandırılmasını istediğini vurguladı.

Rızai ayrıca İran milletinin milyonlar halinde yürüyüşlere katılmasının tüm kesimlerin Dünya Müslümanlarının ve Ezilenlerinin Rehberi, yasalar ve inkılap değerleri ekseninde vahdeti için yeni bir başlangıç sayıldığını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.