FilistinHaberlerOrtadoğu

Raid Ebu Hammad isimli esir şehid oldu

İnsan Hakları ve Esirler Araştırma Merkezi Ahrar, işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde bulunan Eshel Hapishanesi’nde bulunan ve bir çok hastalıktan muztarip olduğu halde tek kişilik hücreye konulan, serbest bırakılması için yapılan bütün çağrılara rağmen Siyonist cezaevi idaresinin serbest bırakmadığı Raid Ebu Hammad (31) isimli esirin şehit olduğunu duyurdu.

Ahrar Merkezi Müdürü Fuad el-Hafaş yaptığı açıklamada, Raid Ebu Hammad’ın Siyonist zindanlarda şehit olmasıyla şimdiye kadar zindanlarda şehit olanların sayısının 198’e ulaştığını belirtti.

Fuad el-Hafaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Ebu Hammad birçok hastalıkla boğuşuyordu. Siyonist cezaevi idaresi onun tedavisi için gereken itinayı göstermediği gibi, serbest bırakılması için yapılan bütün çağrılara da olumsuz yanıt verdi”.

Uluslararası kurum ve kuruluşlardan Siyonist zindanlarda bulunan ve özellikle de tek kişilik hücrelere terk edilen Filistinli hasta esirlerin kurtarılması için harekete geçmelerini isteyen El-Hafaş, Ebu Hammad’ın şehit olmasının arkasındaki asıl nedenlerin ortaya çıkarılması için de otopsi yapacak bir komisyonun kurulmasını talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.