FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramallah Şehrinde Bulunan Ofer Cezaevi Önünde Filistinli Gençlerle Siyonist Askerler Çatıştı. 40 Yaralı Var

En-Nekbe’nin 65. yıldönümünde bugün (15 Mayıs Çarşamba) öğleden sonra Ramallah kentinin güneyindeki Ofer Cezaevi önünde Filistinli göstericilerle işgal güçleri arasından yaşanan çatışmalarda 40’ı aşkın göstericinin yaralandığı bildirildi.

Bugün öğleden sonra En-Nekbe’nin yıldönümü münasebetiyle Saat Kavşağı’nda toplanan binlerce Filistinliden yüzlercesi Ofer Cezaevi’ne doğru yürümeye başladı. Filistin Enformasyon Merkezi’nin bölgede bulunan muhabiri, yüzlerce Filistinli gencin Ofer Cezaevi’ne giden yolu trafiğe kapatıp otomobil lastikleri yaktıklarını söyledi.

İşgal güçlerine ait bir askeri aracın göstericilerin tuzağına düştüğünü ve göstericilerin araca molotof kokteylleri attığını bildiren muhabir, bunun üzerine işgal güçlerinin gerçek mermilerle etrafa gelişigüzel ateş açtığını belirtti.

Kızılay kaynakları, işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan 40’tan fazla göstericinin olay yerinde tedavi edildiğini ve iki yaralının ise Ramallah’taki hastanelere kaldırıldığını açıkladı. Bu arada onlarca göstericinin de kısa süreli baygınlık hali yaşadığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.