FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramallah ve Gazze’de düşmanla müzakereler protesto edilecek

Özgürlüklere Saldırılara ve Düşmanla Müzakerelere Karşı Takip Kurulu Çarşamba günü (01 Eylül) Gazze’deki meçhul asker anıtı önünde bir eylem yapacağını duyurdu.

Kurul bugün (30 Ağustos Pazartesi) yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gazze’deki eylemle eş zamanlı olarak Ramallah şehrinde de bir eylem düzenlenecek. Eylemin daha etkili olması için de düşmanla müzakerelerin başlayacağı 2 Eylül’den öncesi uygun görüldü.”

Kurul devamla, hiçbir anlamı olmayan müzakereleri protesto etmek için düzenleyecekleri bütün etkinliklere Filistin halkından katılım beklediklerini belirterek devamla şunları ifade etti: “Etkinlikleri ‘Amerika ve Siyonistlerin şartlarına göre müzakerelerin yapılmasına hayır’ ve ‘Özgürlüklere karşı yapılan saldırılara hayır’ başlıkları altında sürdüreceğiz. Bu, Kurulun Çarşamba günü Gazze’de düzenlediği konferansta aldığı kararın bir sonucudur. Kurul’un Ramallah’ta yapmayı düşündüğü benzer konferans Abbas milisleri tarafından engellenmişti.”

Kurul, Halk ve Demokratik Cephe, Halk Partisi, Filistin Ulusal Girişimi ve değişik gençlik derneklerinin temsilcilerinden oluşuyor. Dün toplanan kurul etkinlik için atılacak adımları tartıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.