FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramallah yönetimi 3 öğretmeni görevden aldı

Batı Yaka’da gayrı meşru bir şekilde yönetimde bulunan Selam Feyyad, İslamî Direniş Hareketi (Hamas) ile ilişkileri olduğu gerekçesiyle 3 bayan öğretmeni daha görevden aldı.

Eğitim camiasından bazı kaynakların verdikleri bilgiye göre, Ramallah yönetimine bağlı Eğitim Bakanlığı Abbas’a bağlı milis güçlerin tavsiyesi üzerine Hamas’a yakın oldukları veya Hamas içinde akrabaları bulunduğu gerekçesiyle üç bayan öğretmene görevden alındıklarına dair yazı gönderdi.

Kaynaklar devamla görevlerine son verilen öğretmenlerin, Kassam’ın aranan mücahitlerinden Münir Harub’un eşi Andelib Harub, Kassam’ın şehit mücahitlerinden Muhammed Aziz Rüşdi’nin kardeşi Leyla Rüşdi ile Esma Alkam olduğunu ifade ettiler.

Ramallah yönetimi açık ve net bir şekilde eğitim kurumlarında Hamas mensubu veya Hamas’a yakın hiç kimseyi görmek istemediğini ifade ediyor. Hatta sadece Hamas’a mensup değil, dindar olan insanların bile görevden atıldıkları ifade ediliyor. Ramallah yönetimi şimdiye kadar siyasi gerekçelerle 400’e yakın öğretmenin işine son verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.