FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramallah yönetimi hamas liderlerinden Şeyh Et-Tavil’i hutbe vermekten menetti

Ramallah yönetimine bağlı Evkaf Bakanlığı, Batı Yaka’daki İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Şeyh Cemal Et-Tavil’e Ramallah ve Bire Camilerinde hutbe vermekten ve vaaz etmekten menedildiğini iletti.

Et-Tavil’in ailesi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Mahmud Abbas’a bağlı istihbarat elemanlarının Et-Tavil’e Ramallah’taki Evkaf Bakanlığının kendisini hutbe vermekten men ettiğine dair kararını tebliğ ettiğini belirtti.

Tehditleri önemsemediğini belirten Şeyh Et-Tavil ise yaptığı açıklamada, bu tür girişimlerin uzlaşı süreciyle uyuşmadığını, Filistinli grupların uzlaşı söylemiyle Filistin Özerk yönetiminin ayrı vadilerde bulunduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kim kime hükmediyor? Özgürlükler ne zamana kadar buradaki güçlerin keyfine göre belirlenmeye devam edecek. Allah’a davet bir görevdir ve bu konuda hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğim.”

Şeyh Et-Tavil geçen hafta Batı Yaka’nın Ramallah şehrinin El-Menare meydanında Fetih liderlerinin hazır olduğu ve binlerce kişinin katıldığı Hamas’ın 25. kuruluş yıldönümü etkinliğinde bir konuşma yapmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2023 (2) içerik yüklenmiştir.