FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramallah yönetimi seçimlerden bahsederek gündem saptırıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Filistin Özerk Yönetimi’nin Batı Yaka’daki belediye meclislerinin çoğunu görevden aldıktan ve yerine tayinle başkalarını atadıktan sonra yerel seçimlerden bahsetmesinin Hamas Hareketi liderlerine ve kurumlarına yönelik baskıları yansıttığını söyledi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, bugün (13 Mayıs Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Filistin Özerk Yönetimi’nin yerel seçimler adımının Filistin sahasını daha da karıştıracağı ve mevcut krizlere yeni bir kriz daha ekleyeceği ifade edildi.

Burhum, Batı Yaka’da yerel seçimler yapılması konusunun bugünlerde ortaya atılmasının amacının Hamas Hareketi’ni kısır tartışmalara çekmek ve Filistin halkının ve dünya kamuoyunun ilgilisi açlık grevindeki esirler sorunundan başka bir yöne yöneltmek olduğunu belirtti.

“Bu kesinlikle kahraman esirlerimizin yararına değil” diyen Burhum, Ramallah yönetiminden bu tür sorumsuz adımlar atmayı terk etmesini ve esirlerin boş mideleriyle verdikleri mücadeleye desteğe öncelik vermesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.