FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramallah yönetimi siyonistlerin çıkarı içindir, feshedilemez

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim başkan yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk, Abbas’ın Siyonist işgal rejiminin çıkarı için oluşturulmuş Filistin yönetimini dağıtmasının mümkün olmadığını söyledi.

Dün akşam (09 Aralık Perşembe) El-Cezire televizyonuna verdiği demeçte Ebu Merzuk, Ramallah’taki Filistin yönetiminin dağıtılmasının uzak bir ihtimal olduğunu belirterek, bu yönetimin Filistin halkı ve davası için değil işgal rejiminin çıkarı için kurulduğunu dile getirdi.

Ebu Merzuk devamla şunları söyledi: “Çok zor seçeneklerle karşı karşıyayız. Bizim pratik değeri ve Filistin halkının çıkarına olan seçeneği tercih etmemiz gerekir. Bana göre bu seçeneklerin başında düşmanla işbirliğini durdurma, yerleşim birimlerinin inşa edilmesine kararlı bir şekilde karşı durma, düşmanla müzakerelere son verme ve bunun yerine direnişe dönme geliyor. Tabi ortaya konan direnişin Araplar tarafından da desteklenmesi gerekir. Şu anda Amerika’ya umut bağlamak ve ondan medet ummak doğru değildir. Filistin halkına güvenmek lazım. Filistin halkı şu anda bölünmenin sona erdirilmesine ve ulusal birliğin sağlanmasına ihtiyaç duyuyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.