FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramallah’ta işgalci araca saldırı düzenlendi

Siyonist işgal güçleriyle Abbas milislerinin yoğun baskılarına ve gözaltı operasyonlarına rağmen Filistin direnişinden kişi veya kişilerin bugün (09 Temmuz Perşembe) Batı Yaka’nın Ramallah kenti yakınlarında Siyonist gaspçılardan birinin aracına otomatik silahlarla saldırıp izini kaybettirmeyi başardığı bildirildi.

Siyonist askeri kaynaklarca verilen bilgiye göre, Filistin direnişi üyesi bazı kişi veya kişilerin Batı Yaka’nın Ramallah kentinin doğu bölgesinde Siyonistlerden birinin aracına otomatik silahlarla saldırdı. Olayda can kaybı olmazken, araçta ciddi hasar meydana geldi.

Olay üzerine işgal güçleri failleri bulmak için bölgeyi taradı ve Abbas milisleri de bölgeye yakın yerlerde askeri barikatlar kurup aramalar yaptı.
Gözlemciler, işgal güçleriyle Abbas milislerinin koordineli bir şekilde Batı Yaka’da direniş mücahitlerine yönelik sürdürdüğü baskı ve gözaltıların ardından bu eylemin yapılmasının oldukça anlamlı olduğunu ve bu eylemin, alınan bunca tedbirin direniş mücahitlerini eylem yapmaktan vazgeçiremeyeceğini bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.