FilistinHaberlerOrtadoğu

Ramazan Şallah: Direnişin Tel Aviv’i vurma kararı tarihi bir karardı

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Şallah, Filistin direnişinin sekiz gün süren “Siccil Taşı” Savaşı sırasında Tel Aviv’i füzelerle vurma kararının kelimenin tam anlamıyla tarihi bir karar olduğunu söyledi.

Şallah, dün (18 Kasım Pazartesi) Siccil Savaşı’nın birinci yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada, 2012’deki savaşın stratejik değeri ve işgalciyle mücadeledeki anlamlarına değindi.

Ariel Şaron’un “Netzarim’in güvenliği Tel Aviv’in güvenliğidir” sözünü hatırlatan Şallah, direniş güçlerinin Tel Aviv var oldukça var olacağı söylenen Netzarim’in boşaltılarak Yahudi yerleşimcilerin Gazze’den gitmesini sağladığını ifade etti.

Filistin’in tüm Filistinlilerin vatanı olduğunu hatırlatarak aynı şekilde tüm Filistinlilerin olacak direniş temelli bir milli proje inşa edilmesini isteyen Şallah, hiçbir tarafın Filistin halkının haklarından taviz içeren bir çözümü dayatma hakkı olmadığını söyledi.

Filistinlilerin kendi aralarındaki anlaşmazlıklarının işgalci düşmanla savaşlarını unutturmaması gerektiğini ifade eden Şallah, tüm halkın programı olarak direniş seçeneğinin benimsenmesini isteyerek “İsrail ile müzakereler direniş ve cihat seçeneğinden daha mı iyi?” diye sordu.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.